Denní dlaci: Je mŕtva

„Je mŕtva? Je mŕtva?“ Krik sa niesol po okolí a udieral mi do hlavy. Vdychovala som kovový pach vlastnej krvi, ktorá sa rozlievala po kamennej podlahe a zrážala sa na okrajoch mláčky. Do končekov prstov sa vkrádal chlad a do môjho slabého srdca pokoj. Bum… bum.. tempo sa spomaľovalo. Read the rest of this entry »

Denní dlaci – Staré známe

Lenivo som usrkávala z teplého piva, ktoré sa len tak tak pretláčalo mojím hrdlom. Chvíľami som sa zdesene pristihla pri myšlienke, že mi vôbec nechutí, alebo som pátrala po dôvodoch prečo pijem. Hrozné. Potriasla som sama nad sebou hlavou a odsunula krčach na kraj stola ako milenca, ktorého si odložím na potom a snáď sa mu zas postaví. Porovnávať pivo s milencom bolí, ale čo narobím. Pohľadom som si premeriavala hostí zašitej krčmičky na okraji mesta. Robotníci a tovariši. Spodná vrstva o ktorej je známe, že pojedá krysy, keď to už inak nejde. Myslím si, že v tomto zvyku má prsty čierna mágia, ale nemám chuť to miestnym neznalcom vysvetľovať. V každom prípade mám svoje dôvody pre zmenu lokálu na dnešnú noc. Read the rest of this entry »

Rozprávač

Jegran sedel pri ohni a znechutene čistil meč. Bol unavený po dni plnom zabíjania netvorov a zachraňovania vystrašených dedinčanov, ktorí sa zatúlali príliš hlboko do temného lesa. A lepkavá krv obrích sršňov páchnuca na jeho zbrani mu náladu rozhodne nedvíhala.
„To svinstvo mi tam snáď ostane navždy,“ vyprskol nahnevane. Read the rest of this entry »

Pekelné Vianoce

Nazdar, volám sa Milan a chcem vám porozprávať o jednom zážitku. Bolo to počas Vianoc pred dvoma rokmi. Robil som u seba party. Všetko bolo pripravené: sladké na stole, ozdoby, sviečky zapálené a samozrejme aj stromček. Dom som mal pri zamrznutom jazere ale ľad nebol pevný. Ale to nevadilo. Čakal som pri dverách celý nedočkavý, kedy prídu kamaráti. Dlho som nečakal lebo už niekto zvonil. Otvoril som dvere a stáli tam Mišo s Luciou. Mišo mal na sebe zimné oblečenie ale Lucia mala na sebe sukňu. Čudoval som sa ale vtedy my to bolo jedno. Pozval som ich dovnútra a zatvoril dvere. Vtedy som nevedel, čo majú medzi sebou. Read the rest of this entry »

Chytiť – Kapitola 3: Bojuj, odíď a nájdi

Myseľ:
Našli sme Ravena. Verím, že ostatní sú v poriadku. Určite sa nám podarí všetkých nájsť a potom zistiť prečo Dimitri a Mike zradili. A dúfam, že nestretneme tých troch debilov. Read the rest of this entry »

Aj tak sme všetci živí

Pomaly som sa predieral hustým lesom. Plášť sa mi občas zachytil o kríky, kde tu sa z neho čosi odtrhlo ale bolo mi to jedno. Nechcel som riskovať nočné putovanie lesnou cestou. Nie že by som sa bál banditov alebo divých zverov. Vedel by som sa bez problémov ubrániť aj pred väčšou skupinou nepriateľov, nemal som však chuť. Read the rest of this entry »

Svet fantasy

„ …a potom… „
„ …sa to nepodarilo, tak žili šťastne až do smrti…“
„ Nie, potom vytiahol meč Excalibur zo skaly a Merlin mu povedal:…“
„ …že s tým mečom dosiahne svetový mier a bude žiť šťastne až do smrti…“ Read the rest of this entry »

Na doraz

Na doraz

„Drž poriadne!“
„Však držím. Počkaj.“
„Mohol by si, si pohnúť?!“
„Ešte chvíľu vydrž nejde mi to tam zastrčiť.“ Read the rest of this entry »

Dievčatá profesionálne zabíjačky – Útek

Japonsko

AmerikaHlavné ústredie
„Jessica, musíš isť do Japonska zabiť hackera ktorí okráda banky“ hovorí šéf Jessice. „Vykonám“ hovorí Jessica.

Amerika Eliotov byt
„Hej, dostal som návrh na brigádu“ hovorí Eliot. „Tak čo, vezmeme to?“ „Dobre“ hovorí Emil. „Ja nie, ja už mám brigádu“ hovorí Mário.

Amerika Letisko
Jessica nastupuje na 1 triedu a Eliot s Emilom na 2 triedu. V lietadle Jessica číta informační list ktorý dostala od šéfa. Muž, 28 rokov, pôjdeš tam ako upratovačka na brigádu v hotely Chiang-Chu. V 2 triede sa Emil pýta Eliota „Eliot, čo tam vlastne budeme robiť?“ „Budeme rozdávať jedlo do pokoju a tak v hotely Chiang-Chu.“ Read the rest of this entry »

Chytiť – Kapitola.1 Zrada

Nechápem prečo. Prečo nás zradil? Aký mal dôvod? To neviem. Prostá vec v jaskyni a stane toto.
„Prečo, Dimitri? pýtal sa Raven. „Mám svoje dôvody, Raven.“ hovoril s úsmevom Dimitri. „Tak aspoň pusť Michaela.“ namietal som. „Počkaj, Tan. Bude to o chvíľu.“ „Čo?“ pýtal sa Akashi. „Toto.“ povedal Dimitri a začal robiť znaky. V tom okamžiku sa objavilo biele svetlo a nás to rozdelilo. Keď sa Jakson dotkol, dostal elektrickú ranu. „Nedotýkaj sa!“ vykríkol Raven. „Je to silové pole.“ povedal Mike. „Ale ty vtom nie si.“ povedal Lyon. „Áno. Som totiž na Dimitriho strane.“ povedal a išiel k Dimitrimu. „Ty zradca!“ povedal horko krevne Jack. „ Dimitri“ povedal som „povedal si že pustíš Michaela.“ „Áno.“ ako náhle dopovedal hodil Michaela do strany. Read the rest of this entry »