Denní dlaci: Je mŕtva

„Je mŕtva? Je mŕtva?“ Krik sa niesol po okolí a udieral mi do hlavy. Vdychovala som kovový pach vlastnej krvi, ktorá sa rozlievala po kamennej podlahe a zrážala sa na okrajoch mláčky. Do končekov prstov sa vkrádal chlad a do môjho slabého srdca pokoj. Bum… bum.. tempo sa spomaľovalo. Read the rest of this entry »

Denní dlaci – Staré známe

Lenivo som usrkávala z teplého piva, ktoré sa len tak tak pretláčalo mojím hrdlom. Chvíľami som sa zdesene pristihla pri myšlienke, že mi vôbec nechutí, alebo som pátrala po dôvodoch prečo pijem. Hrozné. Potriasla som sama nad sebou hlavou a odsunula krčach na kraj stola ako milenca, ktorého si odložím na potom a snáď sa mu zas postaví. Porovnávať pivo s milencom bolí, ale čo narobím. Pohľadom som si premeriavala hostí zašitej krčmičky na okraji mesta. Robotníci a tovariši. Spodná vrstva o ktorej je známe, že pojedá krysy, keď to už inak nejde. Myslím si, že v tomto zvyku má prsty čierna mágia, ale nemám chuť to miestnym neznalcom vysvetľovať. V každom prípade mám svoje dôvody pre zmenu lokálu na dnešnú noc. Read the rest of this entry »

Denní dlaci – Denný dlak Julieanne

Preberiem sa na vlastné odgrgnutie a následný smrad. Nekvalitné víno, borovička, hostinského podpultová pálenka a pivo na smäd. A opäť raz si skoro všetko pamätám. Jediné čo mi nesedí je mäkkosť mojej postele. Viem že som líhala s tým kočišom od Fritvoldu do komory v krčme a nie u seba. Pracne si podopriem hlavu aby mi kyselina netiekla do hrdla. Read the rest of this entry »

Denní dlaci – Mŕtva novicka

Prižmúr tie oči . Prižmúr tie oči! Slová Bezmennej sa jej striedali s extrémne hlasnými udermi srdca. Bolo ho počuť cez pár uličiek až k Starému mostu. A ona to vedela. Noc, spln, mráz. Obväzovala si chaoticky krk s najvýraznejšími tepnami na tele a kovové srdce opätovne sťahovala okolo hrudnika, aby sa tep odrážal nazad do tela. Nič to však nepomôže..teraz. Už je príliš neskoro na núdzové opatrenia, ked cíti že sa stala korisťou. Mladá sedemnástka, Novicka Rádu Bezmenných sa stala korisťou a nie lovcom. Read the rest of this entry »