Denní dlaci: Je mŕtva

„Je mŕtva? Je mŕtva?“ Krik sa niesol po okolí a udieral mi do hlavy. Vdychovala som kovový pach vlastnej krvi, ktorá sa rozlievala po kamennej podlahe a zrážala sa na okrajoch mláčky. Do končekov prstov sa vkrádal chlad a do môjho slabého srdca pokoj. Bum… bum.. tempo sa spomaľovalo. Read the rest of this entry »

Svetlonoš: Realita bolí

Prvý diel

Nikdy by ma ani nenapadlo , že sa to tak rýchlo dá vybaviť. Sedela som na stole v kuchyni opierajúc sa o stenu pri okne. V rukách som zvierala dokumenty. Jeden bol o tom ako sa môj otec priznáva k alkoholizmu a k závislosti na automatoch. Tento dokument bol priložený k papierom, kde sa ma vzdáva. Strašne nepríjemne sa to číta, lebo to nie je pravda. Môj otec nepije, nefajčí a výplatu celú odovzdával matke. Read the rest of this entry »

Denní dlaci – Staré známe

Lenivo som usrkávala z teplého piva, ktoré sa len tak tak pretláčalo mojím hrdlom. Chvíľami som sa zdesene pristihla pri myšlienke, že mi vôbec nechutí, alebo som pátrala po dôvodoch prečo pijem. Hrozné. Potriasla som sama nad sebou hlavou a odsunula krčach na kraj stola ako milenca, ktorého si odložím na potom a snáď sa mu zas postaví. Porovnávať pivo s milencom bolí, ale čo narobím. Pohľadom som si premeriavala hostí zašitej krčmičky na okraji mesta. Robotníci a tovariši. Spodná vrstva o ktorej je známe, že pojedá krysy, keď to už inak nejde. Myslím si, že v tomto zvyku má prsty čierna mágia, ale nemám chuť to miestnym neznalcom vysvetľovať. V každom prípade mám svoje dôvody pre zmenu lokálu na dnešnú noc. Read the rest of this entry »

Denní dlaci – Denný dlak Julieanne

Preberiem sa na vlastné odgrgnutie a následný smrad. Nekvalitné víno, borovička, hostinského podpultová pálenka a pivo na smäd. A opäť raz si skoro všetko pamätám. Jediné čo mi nesedí je mäkkosť mojej postele. Viem že som líhala s tým kočišom od Fritvoldu do komory v krčme a nie u seba. Pracne si podopriem hlavu aby mi kyselina netiekla do hrdla. Read the rest of this entry »

Denní dlaci – Mŕtva novicka

Prižmúr tie oči . Prižmúr tie oči! Slová Bezmennej sa jej striedali s extrémne hlasnými udermi srdca. Bolo ho počuť cez pár uličiek až k Starému mostu. A ona to vedela. Noc, spln, mráz. Obväzovala si chaoticky krk s najvýraznejšími tepnami na tele a kovové srdce opätovne sťahovala okolo hrudnika, aby sa tep odrážal nazad do tela. Nič to však nepomôže..teraz. Už je príliš neskoro na núdzové opatrenia, ked cíti že sa stala korisťou. Mladá sedemnástka, Novicka Rádu Bezmenných sa stala korisťou a nie lovcom. Read the rest of this entry »

Svetlonoš: Ako som sa stala ženou

Neznasam to. Absolutne to neznasam. Mierne roztrasena od hnevu smatram po vreckach bundy hladajuc kluce od domu. Trasiem sa od kosti cela, nie zeby uz mrzlo, aj ked zacal uz advent. Som vytocena! Maximalne vytocena. Neviem koho napalo nam dat sexualnu vychovu pred Vianocami? A riesit, ktora „to“ uz dostala a ktora nie?! Read the rest of this entry »

Ako som sa zabil sám

Ah…nebolo to tak dávno čo som si vymyslel dokonalý plán na pomstu tomuto ľudstvu, ktoré mi ublížilo snáď viac ako matka, keď ma sem vrhla..Ah..Narodil som sa do priemernej rodiny s istou genetickou vadou a ona si povedala, že to riskne a vychová ma..Vraj potrat nepripadá v úvahu.. Read the rest of this entry »

Vyvolená…

Jemne sa dotkla svojej pokožky a pousmiala sa. Pod jej prstami rástla husia koža a chĺpky vstávali dupkom. Bruškami prstov jemne poklepkávala po svojom predlaktí. Sústreďovala sa na vlastné pocity. Na hranicu medzi jej prstami a rukou. Prsty na chvíľu oddialila a pozorovala ako jej vlastná ruka baží po dotyku. Privrela unavené viečka a vytvorila si pred očami čistú tmu. Tma je najlepší spôsob harmónie. Tma pohltí všetky rušiace prvky spôsobujúce ruch a chaos. Tma pohlcuje farby a pocity. Tma vytvára chladné ticho. Tma kontrastuje s bielymi stenami na okolo. Tma dodáva bezpečie. Ale len vtom prípade, ak nemáte z tmy strach. Tma môže byť zdroj energie a úkryt. Udržať zatvorené viečka a vyhnať okolitý svet. Jedine takto môže prežiť. Alebo časom umrieť. V tomto kľude a tichu sa dá nájsť odpoveď na smrť a život. Ak ste v tejto harmónii dlhší čas. Pochopíte a môžete odísť… Read the rest of this entry »

Umri !

-Umri, umri, umri!!! Umri, umri, umri!!! Umri, umri, umri!!!-
V bežných domácnostiach majú budenie na starosti budíky, či zastaralé kohúty. Ale u nás musí budiť moriak! Z dvoch hlavných dôvodov. Po prvé; uštval k smrti nášho kohúta. Po druhé; je babičkin miláčik.
-Udri, udri, udri!!! Udri, udri, udri!!!- Read the rest of this entry »