05 Vrahom je vždy záhradník

Po udalostiach prechádzajúcich dní sa pán Kováč už cítil istejšie a tak mu neveľmi prekážalo, že ho nakoniec vysadili na úplne neznámej planéte kdesi v zadnej časti tráviaceho traktu vesmíru, ľudovo povedané, v riti. Ako je totiž všeobecne známe, vesmír má hneď niekoľko tráviacich traktov a vývody z nich sú z pochopiteľných dôvodov osídlené veľmi riedko. Okolitá doprava je samozrejme taktiež takmer  nulová a Nulová je nakoniec aj názov planéty, na ktorú sa pán Kováč dostal. Read the rest of this entry »

04 Politický kandidát

Po niekoľkých dňoch, ktoré pán Kováč strávil na stanici DX-9 striedavo medzi štamgastmi a básnikmi z Beta Karoténu, rozhodol sa, že je načase ísť ďalej. Zložil svoju poslednú dvojveršovú báseň (Vianoce, šalalá, slivovica mi neostala), ktorá však podľa názoru Stádu Miliona nedosahovala kvality jeho prvotiny. Aj tak mu však zaželal veľa tvorivých úspechov do ďalšieho života. So štamgastmi si zase posledný krát pripil Vermailským Dunihlavom(tentoraz sa smial už iba 29 minút) a zbalil si všetky svoje veci. Teda toaletný papier a elektronického tlmočníka, bez ktorého by bol stratený. Ostávalo mu už vyriešiť len dve maličkosti a síce kam pôjde a ako vlastne. Read the rest of this entry »

03 Ranná tvorba Stádu Miliona

Pán Kováč sa smial a smial sa neustále. A hoci sa smial už dobrú polhodinu, vedel že nemôže prestať, lebo by okamžite upadol do komatického stavu blízkemu smrti. Už polhodinu naňho celá sála čumela ako na zjavenie a on sa len smial a smial. Tento trik sa naučil ešte na vojne, keď s chlapmi súťažili o to, kto viac vypije. Ale keď mal dosť vtedy, obyčajne sa smial len pár minút. Read the rest of this entry »

02 Vermailský dunihlav

Po tom čo záchranné lode vysadili osadenstvo planéty Zem na vesmírnej stanici DX-9,  všetko sa začalo nepredstaviteľne kaziť. Záchranár s ktorým sa pán Kováč zoznámil v bare a dal mu meno Jožo( keďže jeho meno skladajúce sa z čísloviek Ludolfovho čísla od 56. do 75. miesta si nevedel ani za svet zapamätať), odišiel so svojou letkou „zachraňovať ďalší zapadákov, bez urážky“. Pán Kováč zistil, že sa nemá ako dorozumieť s ostatnými rasami, nevedel ani kde sa to vlastne nachádza a čo bolo zo všetkého najhoršie, došla mu slivovica. Read the rest of this entry »

01 Súdny deň

Pán Kováč sa zobudil na odporné pišťanie budíka. „Dokelu aj s robotou! Nedajú človeku oddýchnuť ani pár dní pred sviatkami!“ Lenivo zdvihnutá ruka pána Kováča udrela po mobile ležiacom na nočnom stolíku a spôsobila vypnutie budíka. Krátko na to sa z postele zdvihol aj zvyšok tela a začal ospalo blúdiť po izbe. Read the rest of this entry »