Lovci Padlých Anjelov – Vzkriesenie kapitola III – časť 5

Li, asi dvadsaťpäťročný aziat, sedel pri smrteľnej posteli svojho otca. Tai Kwan, majiteľ väčšiny miestnych dokov a prístavísk, umieral. Jeho stav sa rapídne zhoršil, blížil sa koniec. Ani tí najlepší lekári mu už nedokázali pomôcť. Read the rest of this entry »

Lovci Padlých Anjelov – Vzkriesenie kapitola III – časť 3

„V mene Ježiša Krista, prikazujem ti, vyjdi z tohto tela!“ zareval mocným hlasom jeden z exorcistov, vystierajúc nad posadnutým zlatý krucifix. Jeho hlas sa rozľahol po obrovskom priestore chrámu a niekoľkokrát sa odrazil od jeho vysokých kamenných múrov. Read the rest of this entry »

Lovci Padlých Anjelov – Vzkriesenie kapitola III – časť 4

„Pohni si, Očko,“ súrila mladá, dlhovlasá hispánka navlečená v tmavomodrej upratovacej rovnošate svojho kolegu, ktorý sa práve snažil rozlomiť tretí ochranný kód hlavného serveru. Obaja boli značne nervózni, tváre im lemovali pramienky potu. Read the rest of this entry »

Lovci Padlých Anjelov – Vzkriesenie kapitola III – časť 2

Po nedostatočne osvetlenej ulici kráčal pár – muž a žena. Kráčali v tesnom objatí, smiali sa, z úst im stúpala para.
„Dnešná noc je poriadne chladná,“ povedala žena nežne chichotavým hlasom. Read the rest of this entry »

Lovci Padlých Anjelov – Vzkriesenie kapitola III – časť 1

Pršalo. Maggie čupela pod mostom a plakala. Triasla sa na celom tele, bola do nitky premočená. Medzi ukazovákom a prostredníkom zvierala cigaretu. Druhou rukou si podopierala hlavu. Vlasy rozstrapatené, telo samá modrina, z nosa jej kvapká krv. Zas ju niekto zmlátil. Možno nejaký zákazník, alebo jej pasák… Maggie bola bitá často. Read the rest of this entry »

Lovci Padlých Anjelov – Vzkriesenie kapitola II – časť 4

Pred dvoma dňami prvýkrát nasnežilo. Teploty ešte neboli natoľko nízke, aby sa táto biela pokrývka mohla udržať, a tak už na druhý deň nebolo po nej ani stopy. Obloha bola sivá a celé mesto odrazu nabralo rovnaký odtieň. Jedine čínska štvrť vyzdobená množstvom farebných reklamných tabulí, vývesiek, bilbordov, zástaviek a neónových nápisov narúšala túto šeď. Pofukoval chladný decembrový vietor. Read the rest of this entry »

Lovci Padlých Anjelov – Vzkriesenie kapitola II – časť 3

V nemocnici som si poležal ešte týždeň, ale lekári na príčinu mojej slabosti neprišli. Postupne sa mi vracali sily, mohol som chodiť aj na krátke prechádzky. Lusy a otec John ma pravidelne navštevovali. Read the rest of this entry »

Lovci Padlých Anjelov – Vzkriesenie kapitola II – časť 2

„Vstúpte,“ zaznelo spoza masívnych dverí pracovne pátra Johna.
Vošiel som dnu.
„A, Michael, vitaj,“ privítal ma páter. „Čože ťa za mnou privádza v túto neskorú nočnú hodinu?“ Sedel za svojím robustným tmavým pracovným stolom. Ako vždy ležali na ňom kôpky papierov a kníh. Read the rest of this entry »

Lovci Padlých Anjelov – Vzkriesenie kapitola II – časť 1

Prešlo veľa času a ja som vyrástol. Rozhodol som sa študovať teológiu v neďalekom seminári. Bol som v treťom ročníku, keď som ju spoznal.

V rámci štúdia som vypomáhal otcovi Johnovi v centre, ktoré zriadil na predmestí. Slúžilo najmä mládeži, najviac sužovanej liberalizáciou spoločnosti. Páter John tu s pomocou vyškolených psychológov a pedagógov riešil problémy mládeže: alkohol, drogy, kriminalitu. Read the rest of this entry »

Lovci Padlých Anjelov – Vzkriesenie I – časť 2

Otec John začal so mnou tráviť mnoho času. Samozrejme, nie na úkor svojich povinností, ale voľna, ktoré sa mu kedy-tedy naskytlo. Keď tie hrôzostrašné sny začali, nechal ma presťahovať do izby vedľa svojej pracovne. Snažil sa chrániť mňa, a aj mojich spolubývajúcich. Na izbe nás predtým bývalo desať – dvanásť, moje nočné mory rušili spánok všetkým. Read the rest of this entry »